Informacja nr 16 (nowelizacja ustawy o ptz) - 28.09.2017

Kolejne przesunięcie terminu ważności zezwoleń

W związku z bardzo licznymi pytaniami dotyczącymi nowelizacji ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym informujemy:

1) Pan Minister Andrzej Adamczyk nie podjął jeszcze decyzji wg jakiego modelu funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego ma zostać przygotowany i przekazany do publicznych konsultacji projekt ten nowelizacji

2) w projekcie "ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018" jest proponowana tzw. Mała nowelizacja ustawy która przesuwa okres obowiązywania zezwoleń w regularnym przewozie osób do dnia 31 grudnia 2018 r.


Szczegółowe informacje w załączonym poniżej pismie


 


Autobusowy Rozkład Jazdy

System wyszukiwania informacji o rozkładach jazdy autobusowych z poszczególnych przystanków z uwzględnieniem informacji o przewoźniku.


Szkolenia

Organizujemy rocznie kilkadziesiąt, a czasem kilkaset szkoleń, zwłaszcza z zakresu: przygotowania kierowców do wykonywania zawodu, prawa transportowego, czasu pracy, prawa podatkowego, finansowania oraz organizacji przedsiębiorstw, przewozu materiałów niebezpiecznych, oraz wiele innych dostosowanych do bieżących potrzeb przewoźników i ich pracowników.


Analiza sytuacji rynkowej

Oferta PIGTSiS skierowana do jednostek samorządu terytorialnego Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oferuje usługi doradcze dla samorządów terytorialnych powiatowych i gminnych...

Ważne adesy