Artykuł z Gazety Prawnej dot. stanowiska ws. stawek opłat z wykroczenia w tr. drog.

PIGTSiS uważa za celowe działania podejmowane przez Prokuratora Generalnego dotyczące stawek opłat administracyjnych za wykroczenia przy realizacji transportu drogowego.

Brak możliwości odstąpienia od wymierzenia kary, pouczenia przedsiębiorcy i jego pracowników, oraz w razie konieczności wymierzenia kary w minimalnej wysokości uważamy za wysoce niesprawiedliwe i represyjne działanie ustawodawcy. Przepisy obowiązujące powodują karanie przedsiębiorcy np. za spóźnione poinformowanie organu o zmianach danych, już po przesłaniu tych zmian do organu.

PIGTSiS wielokrotnie interweniowała w sprawie wysokości kar, które naszym zdaniem narażają przedsiębiorców na zbyt dotkliwe sankcje.

Z. Szczerbaciuk  

prezes zarządu

 

Skan artykułu do pobrania tutaj


Autobusowy Rozkład Jazdy

System wyszukiwania informacji o rozkładach jazdy autobusowych z poszczególnych przystanków z uwzględnieniem informacji o przewoźniku.


Szkolenia

Organizujemy rocznie kilkadziesiąt, a czasem kilkaset szkoleń, zwłaszcza z zakresu: przygotowania kierowców do wykonywania zawodu, prawa transportowego, czasu pracy, prawa podatkowego, finansowania oraz organizacji przedsiębiorstw, przewozu materiałów niebezpiecznych, oraz wiele innych dostosowanych do bieżących potrzeb przewoźników i ich pracowników.


Analiza sytuacji rynkowej

Oferta PIGTSiS skierowana do jednostek samorządu terytorialnego Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oferuje usługi doradcze dla samorządów terytorialnych powiatowych i gminnych...

Ważne adesy